Ayazlar suç örgütü, “Mahzen-41” operasyonuyla çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya merkezli 2 ilde düzenlenen “Mahzen-41” operasyonları ile elebaşılığını Umut Ayaz’ın yaptığı “Ayazlar” suç örgütünün çökertildiğini, örgüt üyesi 9 şüphelinin ise yakalandığını açıkladı. Şüphelilerin onlarca suça karışarak vatandaşı tuzağa düşürdüğü ve haksız kazanç sağladıkları tespit edildi. Öte yandan örgüt üyelerinin, tefecilik, silahla nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme suçlarını işlediği belirlendi.

11 ADRESE BASKIN DÜZENLENDİ

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Antalya ve Çanakkale’de 11 ayrı adrese operasyon için düğmeye basıldı.

HARAÇ İSTEYİP İŞLETMELERE ÇÖKMEYE ÇALIŞTILAR

ÖRGÜT ELEBAŞI DAHİL 9 KİŞİ YAKALANDI

Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 9 şüpheli yakalanırken adreslerde bulunan ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda senet ve Türk Lirası’na el konuldu.

BAKAN YERLİKAYA’DA EMNİYET MENSUPLARINA TEŞEKKÜR

Bakan Yerlikaya, yaptığı paylaşımda, “Alanya Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x